Narzędzia do szycia skóry

Każdy „skórorob” doskonale wie, jak bardzo różni się szycie skóry od szycia tkanin. Jeśli pragniemy stworzyć piękny gadżet ze skóry, akcesoria, pochwy, galanterię, czy może nawet obuwie, musimy się wyposażyć zasadniczo w dwie rzeczy: znajomość odpowiedniej techniki szycia skóry i narzędzia do szycia skóry.

Skóra jest znacznie bardziej twarda od pozostałych materiałów, dlatego zwykła igła nie poradzi sobie z tym zadaniem. Podstawowym elementem kaletniczego rynsztunku są akcesoria do szycia skóry w postaci specjalnej, grubej igły. Poznać ją można właśnie po rozmiarach i grubości, alternatywnie zaś czasem po nadruku „LL” lub „Leather”. Nie warto próbować szycia ze skóry z wykorzystaniem produktów dedykowanych do klasycznego szycia, ponieważ mogą one ulec szybko uszkodzeniu.

Jak szyć skórę? Najważniejsze techniki szycia skóry

Szycie ze skóry może być przeprowadzone na kilka różnych sposobów. Pierwsza jest technika całkowicie manualna. Wówczas wykorzystujemy takie narzędzia, jak i specjalną igłę. Zdecydowana większość metod wykorzystuje szydło do szycia skóry.

W przypadku grubego materiału bardzo dobrze sprawdza się szycie skór na dwie igły. Tak, jak sugeruje nazwa, to technika, w której jednocześnie korzysta się z obydwu igieł i szyje przeplatająco, przy czym pierwsze narzędzie zawsze będzie wchodziło w skórę od tej strony, od której zaczęło tworzyć szew i analogicznie dalej.

Oczywiście można również kupić bardziej zaawansowaną maszynę do szycia z opcją szycia skóry. W przeciwieństwie jednak do szycia maszynowego tzw. szef rymarski tworzony ręcznie przy użyciu szydła do skóry jest znacznie bardziej wytrzymały. Nie polega na łączeniu ze sobą nitek, ale skóry ze skórą. Co więcej, to także metoda, która owocuje największym wachlarzem różnych możliwych zdobień.

Narzędzia i zestawy do szycia skóry

Wyposażenie się w narzędzia do szycia skóry to podstawowe zadanie, które stoi przed każdym początkującym kaletnikiem. W tej kategorii umieściliśmy najlepsze narzędzia do skóry, który przydadzą się do tworzenia różnego rodzaju łączeń i szwów. Różnorodny asortyment sprawia, że z pewnością każdy odnajdzie w nim to, czego dokładnie potrzebuje. Dostępne są również zestawy do szycia skóry, które mogą być doskonałym pomysłem na początek, ale nie tylko. Już teraz zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi produktami i składania zamówień!

Przewiń do góry