Edge beveler

Edge beveler – perfekcyjne wykończenie krawędzi skóry

Edge beveler jest kolejnym narzędziem od Craftpoint, w który z pewnością powinien zaopatrzyć się każdy kaletnik. Narzędzia do wykańczania takie jak edge bevelery potrafią odmienić finalny wygląd skórzanego projektu. Jego zadaniem jest perfekcyjne fazowanie krawędzi skóry będącej głównym materiałem znajdującym się w warsztacie każdego kaletnika.

Fazowanie krawędzi skóry z użyciem edge bevelera

Fazowanie krawędzi skóry powinno być nieodzowną czynnością, którą powinien wykonywać każdy kaletnik. Skóra często potrafi strzępić się przy końcach – zwłaszcza podczas długo trwających obróbek. Jest to oczywiście proces negatywny, z którym powinno się walczyć. Finalnie wykonane dzieło bez sfazowanej krawędzi może być nie tylko nieestetyczne ale również mało trwałe. Bowiem postrzępienie skóry z czasem będzie postępować co sprawi, że całe dzieło może po prostu rozpadać się w rękach. Dzięki fazowaniu skóry taka sytuacja może stać się jedynie wyobrażeniem, które nie będzie miało odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Fazowanie skóry za pomocą edge bevelera nie jest skomplikowane. Wystarczy jedynie ustawić go w na pozycji bocznej krawędzi skóry i wykonać jeden, pewny, posuwisty ruch w kierunku przeciwnym do kierunku naszego ciała. Dzięki temu cała krawędź skóry zostanie umiejętnie sfazowana co sprawi, że nabierze dodatkowej gładkości. Jedyne o czym trzeba pamiętać to regularne ostrzenie edge bevelera, który powinien fazować skórę w bardzo płynny sposób.

Edge beveler do skóry – rodzaje i specyfikacja

W ofercie sklepu Craftpoint występują różne rodzaje edge bevelerów, które sprawdzą się na różnych frontach. Craftpoint wie, że kaletnictwo to pasja, która przyciąga do siebie młodych adeptów dopiero rozpoczynających przygodę z obróbką skórną. Dlatego w tym miejscu z powodzeniem znajdą oni edge bevelery dla początkujących pracujących na grubych i sztywnych skórach.

Oczywiście w Craftpoint swój asortyment będą poszerzać także osoby średnio zaawansowane i zaawansowane. Dla nich znajdują się edge bevelery z wyższej półki! Są bardzo trwałe i z pewnością wystarczają na lata użytkowania. Bardzo dobrze i długo trzymają ostrość. Dodatkowo nadają się do różnych rodzajów skór przez co kaletnik ma szerokie pole do manewru. Taki edge beveler bardzo dobrze układa się w dłoni, a praca z nim to czysta przyjemność.

Edge beveler do skóry – rozmiary

Rozmiary edge bevelera nie są jednolite. W zależności od rozmiaru edge bevelera może on służyć dla skór o różnej grubości. Najmniejszym z rozmiarów jest rozmiar #1, a największym #5. W opisach produktu edge bevelerów znajdują się orientacyjne, proponowane przez Craftpoint grubości skóry, do których dany edge beveler będzie najlepiej pasował.

Czym jest edge beveler?

Edge beveler to profesjonalne narzędzie do skóry, które uwydatnia finalny wygląd całego dzieła. Dzieje się to poprzez perfekcyjne fazowanie krawędzi skóry, którą wykorzystuje się do wykonywania kaletniczych projektów. Edge beveler jest wykonany z wygodnej, drewnianej rączki i ostrza, które służy do wykończenia krawędzi skóry. Po użyciu edge bevelera kaletnik może być pewny, że z krawędź skóry nie będzie strzępić się podczas użytkowania.

Czy edge beveler jest niezbędny?

Edge beveler z pewnością jest narzędziem niezwykle przydatnym podczas tworzenia wyrobów skórzanych. Może i nie jest on niezbędny jednak finalny wygląd i trwałość projektów skórzanych są w istotny sposób uzależnione od użycia właśnie tego narzędzia. Bez edge bevelera żaden projekt nie będzie idealny w każdym calu – a właśnie o to walczą osoby pasjonujące się najbardziej rozmaitymi dziedzinami rzemiosła.

Ile kosztuje edge beveler?

Koszt zakupu edge bevelera jest dość różnorodny. Przede wszystkim zmienia się w zależności od jakości jego wykonania. Istotną rolę odgrywa tutaj rączka, która może być zbudowana z wielu materiałów. Przykładem może być drewno sandałowe bądź palisander. Wiele edge bevelerów różni się również jakością ostrza wykorzystywanego do fazowania krawędzi skóry, stali z której zostało wykonane itp. Jednak mniej więcej można przyjąć, że za edge beveler kaletnik może zapłacić od około 20 do nawet 300 złotych w przypadku narzędzi ręcznie robionych.

Jakie rozmiary ma edge beveler?

Edge beveler to narzędzie, które różni się od siebie rozmiarami. Rozmiar decyduje o dopasowaniu go do grubości skóry na której pracuje kaletnik. Najmniejszy edge beveler – 1# dopasowany jest do najcieńszej skóry charakteryzującej się grubością około 1mm. Im większy rozmiar edge bevelera tym dopasowany jest on do grubszej skóry. I tak wyróżnia się rozmiar #1, #2, #3, #4 czy #5 przeznaczony do skóry najgrubszej. Jednak niektóre modele charakteryzują się odwrotną numeracją – dlatego przed zakupem zawsze warto sprawdzić indywidulany opis produktu.

Scroll to Top