Edge beveler

Edge beveler – perfekcyjne wykończenie krawędzi skóry

Edge beveler jest kolejnym narzędziem od Craftpoint, w który z pewnością powinien zaopatrzyć się każdy kaletnik. Narzędzia do wykańczania takie jak edge bevelery potrafią odmienić finalny wygląd skórzanego projektu. Jego zadaniem jest perfekcyjne fazowanie krawędzi skóry będącej głównym materiałem znajdującym się w warsztacie każdego kaletnika.

Fazowanie krawędzi skóry z użyciem edge bevelera

Fazowanie krawędzi skóry powinno być nieodzowną czynnością, którą powinien wykonywać każdy kaletnik. Skóra często potrafi strzępić się przy końcach – zwłaszcza podczas długo trwających obróbek. Jest to oczywiście proces negatywny, z którym powinno się walczyć. Finalnie wykonane dzieło bez sfazowanej krawędzi może być nie tylko nieestetyczne ale również mało trwałe. Bowiem postrzępienie skóry z czasem będzie postępować co sprawi, że całe dzieło może po prostu rozpadać się w rękach. Dzięki fazowaniu skóry taka sytuacja może stać się jedynie wyobrażeniem, które nie będzie miało odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Fazowanie skóry za pomocą edge bevelera nie jest skomplikowane. Wystarczy jedynie ustawić go w na pozycji bocznej krawędzi skóry i wykonać jeden, pewny, posuwisty ruch w kierunku przeciwnym do kierunku naszego ciała. Dzięki temu cała krawędź skóry zostanie umiejętnie sfazowana co sprawi, że nabierze dodatkowej gładkości. Jedyne o czym trzeba pamiętać to regularne ostrzenie edge bevelera, który powinien fazować skórę w bardzo płynny sposób.

Edge beveler do skóry – rodzaje i specyfikacja

W ofercie sklepu Craftpoint występują różne rodzaje edge bevelerów, które sprawdzą się na różnych frontach. Craftpoint wie, że kaletnictwo to pasja, która przyciąga do siebie młodych adeptów dopiero rozpoczynających przygodę z obróbką skórną. Dlatego w tym miejscu z powodzeniem znajdą oni edge bevelery dla początkujących pracujących na grubych i sztywnych skórach.

Oczywiście w Craftpoint swój asortyment będą poszerzać także osoby średnio zaawansowane i zaawansowane. Dla nich znajdują się edge bevelery z wyższej półki! Są bardzo trwałe i z pewnością wystarczają na lata użytkowania. Bardzo dobrze i długo trzymają ostrość. Dodatkowo nadają się do różnych rodzajów skór przez co kaletnik ma szerokie pole do manewru. Taki edge beveler bardzo dobrze układa się w dłoni, a praca z nim to czysta przyjemność.

Edge beveler do skóry – rozmiary

Rozmiary edge bevelera nie są jednolite. W zależności od rozmiaru edge bevelera może on służyć dla skór o różnej grubości. Najmniejszym z rozmiarów jest rozmiar #1, a największym #5. W opisach produktu edge bevelerów znajdują się orientacyjne, proponowane przez Craftpoint grubości skóry, do których dany edge beveler będzie najlepiej pasował.

Przewiń do góry