Farby do krawędzi skóry

Wykończenie i malowanie krawędzi to podstawowe czynności konserwacyjne, które sprawiają, że ostateczny materiał prezentuje się znacznie lepiej i jest właściwie zabezpieczony. W tym celu wykorzystuje się specjalistyczne farby do krawędzi skóry. Produkty te charakteryzują się nieco innym składem i innymi właściwościami w porównaniu do klasycznych barwników, które prezentujemy na innej podstronie.

Farby do malowania krawędzi skóry zapewniają profesjonalny, unikatowy wygląd. Krawędzie są dzięki temu świetnie zabezpieczone, wizualnie atrakcyjniejsze, co sprawdza się w przypadku różnych branż pokrewnych – galanterii skórzanej, rymarstwa, manufaktur obuwniczych.

Najważniejsze funkcje farb do krawędzi skóry

Obrzeża skóry to miejsca zazwyczaj delikatniejsze, dlatego wymagają odpowiednich środków konserwujących. Farby do krawędzi skóry spełniają kilka funkcji jednocześnie. Z jednej strony zapewniają oryginalny wygląd skórze. Aplikacja takich środków często wiąże się z lekkim pociemnieniem fragmentu materiału. Z drugiej strony specyfiki te zwiększają trwałość i żywotność docelowego produktu.

Po nałożeniu farby do malowania krawędzi skóry należy przeprowadzić polerowania. W tym celu użyć można klasycznej ściereczki, ale zalecane narzędzia do nylonowe lub drewniane stickery. Polerowanie sprawia, że wówczas skóra licowa będzie wyrównana i nabłyszczona.

Farby do krawędzi skóry – Fiebing’s

W naszym sklepie internetowym CraftPoint rekomendujemy zastosowanie najwyższej jakości farb do krawędzi skóry – Fiebing’s. To doskonale rozpoznawalna marka w środowisku kaletniczym i nie tylko. Fiebing’s powstało już w 1895 roku w Stanach Zjednoczonych i od samego początku działalności zajmuje się wytwarzaniem zaawansowanej chemii i artykułów do pielęgnacji skóry naturalnej. Farby tego uznanego na całym świecie producenta znane są z wygody aplikacji i najwyższej jakości składników, dlatego zasługują na śmiałą rekomendację. Już teraz wyposaż się w najlepsze – bezpieczne i gwarantujące pożądane efekty – farby do krawędzi skóry!

Przewiń do góry