Pielęgnacja obuwia ze skóry

Pielęgnacja butów skórzanych od podszewki!

Buty skórzane są jednymi z najbardziej poszukiwanych typów obuwia na całym rynku. Zarówno kobiety jak i mężczyźni ochoczo poszukują obuwia zbudowanego z wysokogatunkowej skóry, która posiada nieprzemijającą modę będąc jednocześnie praktyczną i wygodną. Jedynym o co trzeba zadbać jest dobra pielęgnacja butów skórzanych z użyciem wysokiej jakości preparatów. Pozwalają one na utrzymanie jak najlepszej kondycji dla butów chroniąc je przed uszkodzeniami zewnętrznymi. Środki do pielęgnacji butów skórzanych można znaleźć w wielu sklepach internetowych zajmujących się impregnacją czy wytwarzaniem wyrobów skórnych. Takim miejscem jest właśnie CraftPoint!

Jak zadbać o buty ze skóry naturalnej w należyty sposób?

Wiele osób zastanawia się jak dbać o buty skórzane. Czy wystarczy przecierać je szmatką czy jednak warto zastosować pomoc w postaci specjalistycznych preparatów. Odpowiedź jest tutaj jednoznaczna. Dobrej jakości preparaty do impregnacji obuwia skórzanego są niezwykle ważnym punktem w ich utrzymaniu. W CraftPoint można znaleźć najróżniejsze preparaty wspierające skórę w ochronie przed wilgocią, śniegiem, zimnem czy przetarciami. Każdy preparat do pielęgnacji butów skórzanych działa w swój indywidualny sposób. Warto poznać kilka z nich, aby jak najlepiej dopasować rodzaj preparatu do własnych potrzeb.

Preparaty do pielęgnacji obuwia skórzanego – przykłady

Pielęgnacja butów ze skóry licowej powinna odbywać się tylko z udziałem dobrej jakości preparatów przeznaczonych do tego typu skóry. Inne preparaty są w stanie jedynie zniszczyć skórę często w nieodwracalny sposób. Dlatego warto zaufać profesjonalnym preparatom takim jak:

-Tarrago De salter – numer 1 jeżeli chodzi o oczyszczanie powierzchni obuwia z nagromadzonego brudu. Szczególnie przydaje się w przypadku korzystania z butów jesienno-zimowych, które bardzo często pokryte są solą drogową czy błotem. Tarrago De salter w szybki sposób rozprawi się z takimi zabrudzeniami błyskawicznie przywracając skórę do pierwotnego wyglądu.

-Tarrago Dubbin – jest to specjalistyczny tłuszcz do skóry, który tworzy hydrofobową osłonę na powierzchni obuwia. Dosłownie odpycha ona drobinki wody sprawiając, że skóra jest odporniejsza na zawilgocenia i zabrudzenia. Dodatkowo natłuszczenie gwarantuje zmiękczenie skóry i ochronę przed popularnymi pęknięciami czy kształtowaniem się zagięć.

-Tarrago Shoe Cream – to woskowy krem do butów, który dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych. Zawsze dopasowuje się je do koloru własnego obuwia. Jest to związane z funkcjonalnością kremu do butów skórzanych. Bardzo dobrze maskuje on wszystkie drobne i większe rysy powstałe podczas użytkowania obuwia. Dodatkowo woskowa warstwa zabezpiecza przed powstawaniem kolejnych uszkodzeń, rys i odbarwień.

Farba do butów ze skóry – garść informacji

Farba do butów ze skóry jest kolejnym cenionym produktem wykorzystywanym w tej branży. Pozwala ona na renowację, wzmocnienie koloru czy poprawę wizualnego efektu kolorystycznego obuwia zbudowanego ze skóry. Najczęściej na rynku można znaleźć farby do butów z nubuku bądź farby do butów z zamszu. Jednak istnieje ciekawa farba, która łączy w sobie możliwość aplikacji zarówno na nubuku jak i na zamszu. Jest nią Tarrago Suede Nubuck Dye dostępna w sklepie Craftpoint. Profesjonaliści wykorzystują ją do renowacji nawet najbardziej uszkodzonych butów, które wymagają specjalistycznej pomocy. Farba wyposażona jest w dodatek wygodnego pędzelka, którym precyzyjnie nakłada się farbę na określone miejsca obuwia. Przed przystąpieniem do farbowania/renowacji obuwia bardzo ważne jest dobre oczyszczenie i odtłuszczenie skóry. W przeciwnym razie farba nie będzie dobrze penetrować do porów w skórze co utrudni proces farbowania. To już praktycznie wszystko! Jeżeli szuka się odpowiedzi na pytanie – jak zmienić kolor butów ze skóry na bardziej wyrazisty farba Tarrago Suede Nubuck Dye jest najlepszą odpowiedzią!

Jak odświeżyć biały kolor butów?

Białe buty są ulubieńcem naprawdę sporej części społeczeństwa. Jednak noszenie białych butów zwłaszcza w jesienno-zimowych miesiącach obarczone jest sporym ryzykiem zabrudzeń, które trzeba regularnie czyścić. Dodatkowo w trakcie użytkowania butów w takich warunkach i ich późniejszego czyszczenia biały kolor nie jest już tak lśniący jak kiedyś. Jednak wcale nie trzeba kupować nowych butów, aby znów emanowały białą świeżością.

Farba Tarrago Super White to biała, kryjąca pasta, która wyposażona jest w specjalistyczny, bardzo mocny biały pigment. Jej odpowiednie użycie gwarantuje najlepsze wybielenie zabrudzonych butów ze skóry naturalnej i syntetycznej jakie tylko można otrzymać. Wystarczy jedynie nałożyć odpowiednią ilość pigmentu na wyczyszczone, suche, białe obuwie i poczekać aż wniknie on w pory materiału. To wszystko!

Jak zabezpieczyć buty przed plamami – Craftpoint odpowiada!

Finalnie można stwierdzić, że preparaty marki Tarrago są jednymi z najlepszym preparatów zabezpieczających buty przed plamami. Należą do nich woski i kremy, które aplikuje się na powierzchnię obuwia. Mają wspólne cechy, które nie tylko zabezpieczają buty przed plamami sprawiając, że dosłownie ściekają z powierzchni materiału. Są również w stanie poprawić ich wygląd wizualny co determinuje, że są produktem kompletnym. Najróżniejsze produkty firmy Tarrago dostępne są w ofercie sklepu Craftpoint w konkurencyjnych cenach!

Scroll to Top