Chemia do skóry

Skóra to niezwykle szlachetny materiał, który w zależności od rodzaju oraz potrzeb wymaga zastosowania specjalnych środków. W tej kategorii znajdziesz najbardziej przydatne preparaty do skóry sprawdzonych i powszechnie uznanych w branży kaletniczej producentów takich, jak Fiebing’s. Gwarantują one osiągnięcie najlepszych rezultatów.

Chemia do skóry to bardzo złożona kategoria, w której wyróżnić można wiele rodzajów preparatów. Wybór zależy więc przede wszystkim od zakresu wykonywanych czynności i materiału, na którym się pracuje. Skóra bydlęca jest klasycznym materiałem trzywarstwowym. Na użytek kaletnictwa używa się warstwy środkowej, czyli tzw. skóry właściwej. Składa się ona z mizdry i lica.

Prezentujemy preparaty do pielęgnacji skóry, które przydadzą się na każdym etapie obróbki. W trakcie prac mających na celu przygotowanie i zmianę struktury skóry, a także jej generalnego wyglądu, przydadzą się środki z zakresu warsztatu mokrego oraz wykańczalnictwo (oleje i woski, lakiery, barwniki, środek do zmiękczania skóry, farby do skóry). Posiadamy szeroką ofertę preparatów do konserwacji skóry i do czyszczenia skóry. Oferujemy również bezpieczne środki antykujące, które zapewnią ekskluzywny efekt postarzania.

Preparaty do konserwacji skóry

Przed zastosowaniem środków ochronnych ważne jest dokładne zapoznanie się z właściwościami posiadanego materiału. Nieco inne preparaty do pielęgnacji skóry można wykorzystać przy jasnej skórze bydlęcej, inne przy ciemnej.

Naturalna skóra bydlęca jest niezwykle wdzięcznym materiałem do obróbki kaletniczej. Preparaty do konserwacji skóry Fiebing’s występują w formie past i olejów, a nawet aerozoli, którymi spryskujemy powierzchnię. Procesy konserwacyjne wpływają bezpośrednio nie tylko na stopień zabezpieczenia materiału, ale także na jego ogólną elastyczność i twardość. W zależności od wybranego specyfiku będą również przyczyniały się do wodoodporności.

Preparaty do czyszczenia i renowacji skóry

Środki do renowacji skóry są powszechnie używane w wielu branżach. Zapewniają one odmłodzenie skóry poprzez poprawę jej właściwości fizykochemicznych. Renowacja skóry naturalnej, popękanej, z wadami jakościowymi lub po prostu dotkniętej przez ząb czasu jest prostsza, niż może się wydawać, jeśli zastosuje się odpowiedniego preparaty do renowacji skóry. Po raz kolejny można polecić fenomenalne środki znanej firmy Fiebing’s – oleje, pasty, sztuczne płynne skóry i inne.

Skóra to materiał, który możemy w wielu przypadkach dobrze wyczyścić naturalnymi środkami, czasem nawet wodą, w ciężkich przypadkach sprawdzić się może mieszanka terpentyny i jajka. Jednak profesjonalne czyszczenie skóry wymaga zastosowania rekomendowanych środków. Dostępne w sklepie preparaty do czyszczenia skóry doskonale sprawdzą się w zakresie zabrudzeń naturalnych, typowych dla obróbki i wykańczalnictwa, jak i wielu innych. Koniecznie sprawdź je wszystkie i wybierz najlepszy do danego zastosowania.

Antykowanie skór naturalnych

Celem uzyskania efektu postarzenia można skorzystać z bogatej oferty środków do pielęgnacji skóry, które odpowiadają za antykowanie (postarzanie). Tego typu preparaty odpowiadają za jednocześnie barwienie materiału, jak i sprawiają, że naturalne tłoczenia skóry stają się bardziej widoczne. Mogą być wykorzystywane do skór licowych garbowanych roślinnie.

Wszystkie preparaty do skóry w jednym miejscu

Bez względu na to, jakiego rodzaju chemię do skóry potrzebujesz, w CraftPoint z pewnością znajdziesz dany produkt. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą naszego sklepu. W razie czego, służymy pomocą!

Scroll to Top