Stemple do skóry

Ozdabianie i wykańczanie skóry można przeprowadzić na różne sposoby. Jedną z najstarszych historycznie metod jest stemplowanie skóry. Estetycznie wyglądający stempel na skórze, np. z logotypem pracowni kaletniczej, albo wyłącznie ozdobny, będzie uszlachetniającym dodatkiem wizualnym.

Stemple do skóry to podstawowe i najbardziej uniwersalne narzędzia, które pod wpływem nacisku odkształcają pożądany wzór na materiale. Do miejscowego wypunktowywania przydać się może wysokiej jakości punca do skóry. Dostępne wzory stempli są różnorodne, dzięki czemu można użyć ich do znakowania elementów szczególnych wyrobów ze skóry. Pragnąc ozdobić krawędź wzorem, warto skorzystać z tłoczenia radełkiem kaletniczym.

Rodzaje stempli do zdobienia skóry

Nanoszenie motywów poprzez nacisk to metoda prosta, ale skuteczna. Gwarantuje pożądane efekty, które cenione są ze względu na swoją żywotność. Istnieje jednak wiele technik takiego ozdabiania materiału.

Stemple do tłoczenia skóry dzielą się na narzędzia przeznaczone do klasycznego stemplowania, tłoczenia skóry wilgotnej i stemplowania na gorąco. Ze względu na materiał, z którego jest wykonane narzędzie, możemy mówić o przyrządach drewnianych, drewniano-metalowych lub wyprodukowanych z tworzywa. Najwyższą jakość i pewność zapewnia stempel stalowy, z którego spokojnie można korzystać przez niezliczone dekady.

Można też wybrać stemple do zdobienia skóry dedykowane do tłoczenia kolorem lub złocenia. Jeżeli pragniemy uzyskać rezultat, który będzie się znacznie odróżniał od wzorów konkurencyjnych warsztatów, warto rozważyć zakup takiego narzędzia, jak stempel 3D.

Profesjonalne stemple do tłoczenia skóry

Po stemple do skóry chętnie sięgają wszyscy kaletnicy, rymarze i szewcy. Służą zarówno do ozdoby, jak i do znakowania producenta. W procesie stemplowania ważne jest są takie parametry, jak odpowiednio dostosowana do indywidualnego materiału siła nacisku, czas tłoczenia oraz temperatura. Wiele stempli do skóry dedykowanych jest do wyciskania emblematów na mokro. W tej kategorii znajdziesz różne stemple do skóry, które wykorzystasz przy codziennych i tych niecodziennych projektach!

Scroll to Top