Skóra Crazy Horse

Skóra Crazy Horse – niepowtarzalny wygląd i właściwości

Skóry Crazy Horse są wykończane przy pomocy oleju oraz wosków. Cała procedura polega na moczeniu tych skór w gorących woskach oraz olejach. Proces ten sprawia, że skóra crazy horse zyskuje większą wytrzymałość. Cechą charakterystyczną jest również tak zwany efekt pull-up.

Ten rodzaj skóry nadaje się idealnie to stworzenia projektów takich jak torby, czy np. małe pokrowce na różnorakie przedmioty.

Czym jest skóra Crazy Horse?

Ten rodzaj skóry znany jest już od bardzo dawna ze względu na swoje właściwości i piękno. Rymarze bardzo doceniali wytrzymałość crazy horse i stosowali ją do wykonywania siodeł. Poprzez nałożenie na skóry wosku oraz jej polerowanie i gładkie wykończenie cechuje się niepowtarzalnością w każdym kawałku. Efekt pull-up, o którym mowa to zmieniające się kolory, pojawiające się załamania na skórze dodające całemu projektowi niepowtarzalności. Nie są to uszkodzenia, a zaleta, którą posiada właśnie skóra crazy horse.

Crazy horse jest skórą posiadającą znacznie większą odporność na wodę w porównaniu ze standardowymi skórami. Nada się więc idealnie na wykonanie projektów, które mogą mieć kontakt z wodą jak np. torby, plecaki itp.

Skóra Crazy Horse ma ponadczasowy urok vintage, którego nie da się podrobić. Wyboje, nierówności i zadrapania uwydatniają różnorodność bogatych odcieni, które są nieodłącznym elementem autentycznej skóry tego rodzaju.

Scroll to Top