Nici do skóry

Wyroby skórzane są naturalnie wytrzymałe i solidne, jednak aby zachować te właściwości w artykułach szytych, należy wyposażyć się w odpowiednie narzędzia i akcesoria. Podstawą jest to, czym szyjemy – materiał, którym łączymy poszczególne elementy ze sobą, a także dodajemy różne wzory ozdobne. Jakie nici do szycia skóry warto wybrać?

W pełni funkcjonalne i trwałe szwy będą wymagały zastosowania specjalnych nici kaletniczych. Piękno tworzenia w skórze wynika poniekąd także z tego, że samemu można dobierać takie materiały, które uznaje się za najlepsze. Nie inaczej jest w przypadku nici do szycia skóry.

Nici do ręcznego szycia skóry i maszynowego

Charakterystyczną cechą, która pozwala na sprawdzenie, czy mamy do czynienia ze zwykłym produktem do obróbki tekstylnej czy to skóry, jest grubość – nici do szycia skóry będą znacznie wytrzymalsze. Nici do ręcznego szycia skóry, np. techniką na dwie igły z szydłem, to produkty pokryte od zewnątrz solidną warstwą wosku. Niekiedy stosuje się także podwójne warstwy wosku. W tym zakresie można używać nici z jedwabiu poliestrowego, jak i zabezpieczonych od zewnątrz lnianych nici do ręcznego szycia skóry.

Z kolei w obróbce maszynowej prym wiodą jeszcze mocniejsze nici do szycia skóry wykonane z poliestru. Mogą być one dodatkowo wzmocnione, np. w formie budowy rdzeniowej. Wówczas taki materiał składa się z rdzenia i oplotu poliestrowego, odpornego na wszelkiego rodzaju przetarcia.

Wybór nici do szycia skóry

Wybór nici do ręcznego szycia skóry lub maszynowego – zwłaszcza w tym pierwszym przypadku – zależy w dużej mierze od charakteru projektu i indywidualnych preferencji. Skóra skórze nierówna, dlatego wytrzymałość i grubość nici do szycia skóry warto uzależnić od konkretnego materiału. To samo dotyczy płaszczyzny estetycznej, ponieważ możesz wybierać spośród klasycznych propozycji takich, jak brązowe i czarne nici do skóry, jak i produktów innych kolorów. Wybór odpowiedniej nici jest bardzo ważny, zwłaszcza wtedy, gdy szew będzie zewnętrzny, widoczny. Zapraszamy do zapoznania się z całym asortymentem dostępnym w tej kategorii!

Scroll to Top