Narzędzia do wykańczania krawędzi skóry

Wygląd krawędzi skóry w ogromny stopniu wpływa na to, jak prezentuje się dany produkt. W trosce o jak najwyższą jakość swoich projektów rzemieślniczych warto korzystać zarówno ze sprawdzonych preparatów, jak i narzędzi do wykańczania krawędzi skóry.

W zależności od zadania kaletnicy, rymarze i pozostali entuzjaści pracy ze skórą naturalną wykorzystują french skivery i keen edge bevelery, dzięki którym wykończenie brzegów skóry staje się znacznie prostsze. Do pracy typowo mechanicznej można też wykorzystać inne narzędzia.

Wykańczanie brzegów skóry – estetyka ma znaczenie

Wykańczanie krawędzi skóry to czynność, na którą duży wpływ ma sposób obróbki skóry na wcześniejszym etapie. Z kolei w przypadku zadań typowo estetycznych bardzo dobrze sprawdzą się różnego rodzaju długopisy do malowania krawędzi skóry. To wyjątkowo intuicyjny sposób aplikacji barwników do krawędzi tak, aby zyskać ciekawe efekty kolorystyczne i zwiększyć atrakcyjność danego produktu. Wszystkie prezentowane w tym miejscu narzędzia do wykańczania krawędzi i brzegów skóry są wyselekcjonowane na podstawie doświadczenia pracy z tym szlachetnym materiałem.

Scroll to Top