Nici Slam - Woskowane - 0.8 mm / 1.0 mm / 1.2 mm

Szycie skóry jest czynnością wymagającą sprawdzonych materiałów. Woskowane nici poliestrowe typu SLAM są powszechnie używane do wyrobów skórzanych, szycia pochew, galanterii, w szewstwie oraz w rymarstwie. SLAM to nić woskowana do szycia ręcznego skóry, która spełnia najwyższe standardy jakości.

Wytrzymały poliester ma bardzo dużą odporność mechaniczną – materiał nie pęknie, będzie odporny na ewentualne obtarcia. Dzięki temu, że jest to nić woskowana i pleciona, nie będzie się skręcała w trakcie szycia. Znacznie łatwiej również robić różnego rodzaju zdobienia i przeprowadzać szew, ponieważ zewnętrzna powłoka jest naturalnie bardziej śliska, przez co nić przechodzi wygodniej przez ciasne otwory. Mocny splot i równomierny rozkład wosku przekładają się na bezpieczeństwo i komfort każdej pracy kaletniczej. Szeroki wybór różnych rozmiarów, rodzajów, kolorów i nabojów nici SLAM to dodatkowy atut, który sprawia, że produkty te mogą być wykorzystywane bardzo uniwersalnie.

Nici woskowane do skóry

Nici SLAM to bardzo wytrzymałe plecionki, które mogą być użyte zarówno do kluczowych dla projektu splotów i łączeń, jak i do szwów ozdobnych. Oprócz większej wytrzymałości i łatwiejszego przeciągania nitki przez materiał prezentowane w tej kategorii produkty mają też inne zalety. Specjalna konstrukcja nitki woskowanej do skóry sprawia, że po zastosowaniu szew jest dodatkowo połączony ze skórą. Kluczowy przy tym procesie jest właśnie najwyższej jakości wosk. Dzięki niemu szwy na skórze założone przy użyciu nici woskowanej SLAM prezentują się znacznie bardziej atrakcyjnie, niż przy używaniu innych alternatyw.

Nici woskowane SLAM

Nici woskowane do szycia ręcznego skóry są używane przez kaletników, szewców i rymarzy. Idealnie sprawdzą się do szycia cholewek, wyposażenia jeździeckiego, pochew na noże i galanterii skórzanej. W naszym sklepie możesz nabyć różnego rodzaju nici woskowane do skóry. Produkty występują w różnych odmianach kolorystycznych, zaczynając od klasyki – nici czarnych, brązowych, białych, poprzez kolory rzadsze i te zupełnie egzotyczne. Dzięki temu znajdziesz tu także odpowiedni asortyment do szycia skóry kolorowej, naturalnej egzotycznej lub materiałów skóropodobnych, z którym nici woskowane SLAM również bardzo wdzięcznie współpracują.

CraftPoint to inicjatywa powstała z miłości do „skóroróbstwa” wszelkiej maści, dlatego śmiało możemy rekomendować produkty, z których sami na co dzień korzystamy. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi nićmi SLAM i innymi akcesoriami kaletniczymi już teraz!

Scroll to Top