Podkładki do pracy

Cięcie skóry i obróbka będą znacznie łatwiejsze, jeśli wybierzemy dobrej jakości podkładki do pracy. W tym miejscu oferujemy najlepsze maty do cięcia tkanin i skóry, których właściwości pozwalają na bezpieczne i precyzyjne operowanie nożem i innymi narzędziami.

Mata do cięcia materiału to standardowy element wyposażenia warsztatów kaletniczych, szewskich, rymarskich i tkackich. Ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba dokładnego wykrajania danego materiału – tkaniny, skóry naturalnej lub ekologicznej. Mata do cięcia skutecznie pomaga w precyzyjnym wycinaniu kształtów, zarówno po linii prostej, jak i w tworzeniu łuków. Mata do cięcia w kaletnictwie to także niezastąpiony element do prac patchworkowych i wielu innych. Dzięki tego rodzaju matom możemy w bezpieczny sposób przygotować dany materiał – nie martwiąc się o ewentualne szkody, które mogłoby wyrządzić narzędzia powierzchni znajdującej się pod wykrawaną skórą lub tkaniną.

Mata do cięcia samoregenerująca

Samoregenerujące maty do cięcia są niezwykle przydatnym elementem wyposażenia. Tego typu podkładka do cięcia jest zbudowana z plastycznego tworzywa, które samoistnie zasklepia się po wyjęciu noża. Oczywiście nawet najlepsza mata do cięcia samogojąca może być uszkodzona na skutek zbyt silnego i szybkiego wbicia ostrza. Przy standardowej pracy jednak wszelkie otwory regenerują się. W rezultacie jedna taka mata do cięcia samoregenerująca jest opłacalną inwestycją, która posłuży nam przez wiele długich lat w zależności od częstotliwości wykonywanych prac.

Wiele rodzajów mat do cięcia materiałów

W tej kategorii prezentuje najróżniejsze podkładki do krojenia. Pod względem rozmiarów popularnymi produktami są maty do cięcia A2, maty do cięcia A3 i A4. Oferujemy zarówno klasyczne produkty kaletnicze, jak i maty modelarskie do cięcia. Wybierać można spośród egzemplarzy w różnych kolorach, w tym standardowych czarnych oraz różnych rozmiarów. Duża mata do cięcia przyda się zawsze wtedy, gdy pracujemy na większych kawałkach skóry czy tkanin. Do tworzenia drobnych akcesoriów skórzanych może wystarczyć mała mata.

Scroll to Top