Nity i napy

Nity i napy to niezwykle uniwersalne akcesoria metalowe. Wykorzystywane są powszechnie w krawiectwie i kaletnictwie jako zatrzaski, używane są także w rymarstwie i szewstwie jako elementy ozdobne. Nity i napy to produkty, które stosuje się do różnych materiałów. Idealnie pasują do skóry licowej, ale także do jeansu i wielu innych tkanin. Mogą być nie lada ozdobą na bucie skórzanym, jak i przyozdabiać wybrany przedmiot. Oczywiście nity są również bardzo funkcjonalne – służą do łączenia nawet kilku warstw danego materiału. Jak widać, możliwości są praktycznie nieograniczone!

Napy i nity – sklep CraftPoint

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór różnego rodzaju nitów i nap kaletniczych. Oferta CraftPoint obejmuje: duże nity skręcane i nity kaletnicze, napy kaletnicze, nierdzewne, nity rymarskie oraz nity tapicerskie.

Produkty te można wykorzystać do tworzenia różnych wyrobów skórzanych i materiałowych. Świetnie zaprezentują się na wszelkiego rodzaju torbach, torebkach damskich, teczkach, a nawet eleganckich aktówkach biurowych. Bez problemu można przyszyć napy nierdzewne do portfela, a także do butów. Na oczkach nitów kaletniczych można też umieścić własny symbol, logotyp lub grawerunek.

W naszym sklepie możesz wybierać spośród wielu wersji kolorystycznych oraz artykułów w różnych kształtach. Klasyką są wciąż nity i napy metalowe, podobnie zresztą jak nity czarne. Wybór jednak nie musi się ograniczać wyłącznie do klasyki. Chętnie pomożemy przy wyborze także pod kątem stylistycznym.

Jakie nity i napy wybrać?

Wbrew pozorom każdy nit i każda napa kaletnicza jest zupełnie innym produktem. Niezwykle istotny jest design – kolor i kształt tych akcesoriów rzuca się w oczy najbardziej. Niemniej jednak przy wyborze należy również uwzględnić rozmiary produktu oraz jego docelowe zastosowanie. Najważniejsze będą parametry takie, jak wysokość trzpienia i szerokość główki. Istotny staje się również materiał wykonania. Nity metalowe, np. z niklu, będą charakteryzowały się wyższą odpornością mechaniczną względem tańszych odpowiedników.

Jak nabić nity?

Jak nabić nity i jak nitować? To pytanie, które prędzej czy później zadaje każdy młody adept sztuki kaletniczej. Proces mocowania nitu kaletniczego nie jest jednak skomplikowany. Na początku wykrawa się oczywiście odpowiednich rozmiarów otwór. Następnie należy włożyć pręcik nitu do otworu. Zaciskanie nitu to proces, do które trzeba użyć narzędzia takiego, jak praska kaletnicza lub dedykowana nitownica ręczna. Ten ostatni przyrząd sprawi zresztą, że nabijanie nitów będzie szło ekspresowo. Proces ten wymaga jednak wprawy tak, aby na końcu główki nitu z jednej strony były solidnie osadzone, z drugiej zaś – aby zachowały wciąż swój pierwotny, atrakcyjny wygląd.

Nity ręczne skręcane

Skręcane nity ręczne kaletnicze do montażu ręcznego są doskonałą alternatywą względem wyżej wymienionych narzędzi. Nie wymagają one bowiem korzystania z jakiejkolwiek pomocy. Nit kaletniczy skręcany perfekcyjnie zda egzamin w zakresie prostych łączeń różnych materiałów. Można go używać do wyrobu artykułów skórzanych i galanterii, łączenia ekoskóry, jeansu i innych materiałów. Początek montażu również polega na stworzeniu otworów. Gdy są już gotowe, należy włożyć nit i go skręcić. Dzięki specjalnej konstrukcji zaciskowej element ten będzie stabilnie się trzymał dokładnie tak, jak standardowy nit kaletniczy.

Zastosowanie nitów i nap

Nity do łączenia skóry i materiałów wykorzystywane są od dawien dawna, choć w nieco innych formach, niż obecne. Oprócz klasycznego zastosowania tego rodzaju produkty mogą też być wykorzystane do zgoła innych rzeczy. Skutecznie połączą karty starego albumu i zespajają grubsze folie PCV. Nity introligatorskie mogą być użyte do książek w celu spersonalizowania ich wyglądu. Zastosowanie zależy w gruncie rzeczy od indywidualnych preferencji.

Atrakcyjna oferta nap i nitów

Napy i nity kaletnicze, rymarskie, to podstawa wykończania wyrobów skórzanych i nie tylko. Już teraz zapoznaj się ze wszystkimi produktami, które przygotowaliśmy w tym miejscu. Zapraszamy do składania zamówień na nity i napy w sklepie CraftPoint, a w razie czego prosimy o kontakt. Chętnie pomożemy przy wyborze!

Scroll to Top