Piny obrazkowe i przelotki

Piny obrazkowe to drobne elementy montowane na rękojeści noża. Wzbogacają one wizerunek noża i pozwalają na jego częściową personalizację. Finalny wygląd noża będzie jeszcze bardziej atrakcyjny i unikalny, jeśli wybierzemy oryginalny pin obrazkowy.

Piny stanowią świetną część dekoracyjną noża, siekierki lub innego wyrobu. Zazwyczaj mają kształt walca, który umieszcza się bezpośrednio w rękojeści, w specjalnie wcześniej przygotowanym do tego otworze.

Rodzaje pinów do noży – mosiężne, miedziane, węglowe i nie tylko

Wyróżnić można wiele rodzajów pinów. Ze względu na kryterium rozmiaru najpopularniejsze są piny o długościach średnicy 3 mm, 4 mm, 5 mm, 6 mm, 8 mm. Dzięki wielu wariacjom można dobrać odpowiedni pin ozdobny do danego projektu, ponieważ niektóre rękojeści naturalnie będą grubsze, większe, inne drobniejsze.

Często spotykamy się z opinią, wedle której najistotniejszym parametrem pinów do noży jest materiał wykonania. W zależności od projektu można zdecydować się na różne warianty. W zakresie używanego materiały wyróżniamy:

piny mosiężne – piny wykonane z mosiądzu mają charakterystyczny i ciekawy wygląd, przypominający złoto,

piny węglowe – ciemne piny świetnie korespondujące z naturalnym drewnem,

piny miedziane – dobra alternatywa dla pinów mosiężnych,

piny metalowe – pozostałe akcesoria wykonane z różnych metali, np. aluminium.

Najbardziej kluczowy jest wygląd. Jednym z popularniejszych typów są piny mozaikowe. Wypełnione są różnymi wzorami mozaikowymi, które świetnie wyglądają i są dość uniwersalne.

Dlaczego warto wyposażyć rękojeść noża w dekoracyjny pin obrazkowy?

Zastosowanie pinów nie wpływa na aspekty techniczne i wytrzymałość noża. Jest to element o charakterze głównie wizerunkowym i personalizacyjnym. Chociaż nie ma dwóch zupełnie identycznych noży robionych ręcznie, to dodatkowy pin mozaikowy lub obrazkowy będzie stanowił kolejne wyróżnienie naszego dzieła od innych produktów.

Duży wybór pinów sprawia, że każda praca może wyglądać jeszcze inaczej. Niewątpliwym atutem tego typu personalizacji jest możliwość oferowania klientom różnych wzorów. Sam wybór pina obrazkowego może również być decydujący pod względem stosowanych zabiegów dekoracyjnych rękojeści i szlifowania ostrza. Wzory tworzone na wykonywanym przedmiocie mogą być podobne lub mogą korespondować symbolicznie z obrazkiem widocznym na pinie. Ciekawie wypadają także połączenia kontrastowe, np. ciemny pin mozaikowy osadzone na rękojeści noża z jasnej brzozy karelskiej.

Piny mozaikowe, przelotki mosiężne i akcesoria dekoracyjne do noży

Sklep CraftPoint oferuje szeroki wybór pinów mosiężnych, miedzianych i innych stosowanych w rzemieślnictwie – snycerstwie, nożoróbstwie i dziedzinach pokrewnych. Idealnie nadają się jako ozdoba do noży, ale mogą też być użyte do dekoracji innych narzędzi survivalowych, jak i tych codziennych, domowych. Już teraz sprawdź wszystkie piny na tej stronie i wybierz te, które najlepiej pasują do projektu knifemakingowego!

Scroll to Top