Groover / Pro Stitching Groover

Groover do skóry naturalnej

Wyposażenie się w dobrej jakości narzędzia kaletnicze to podstawa służąca do stworzenia idealnego, skórzanego dzieła. Jednym z obowiązkowych narzędzi, które powinno znaleźć się w pracowni każdego mniej i bardziej profesjonalnego kaletnika jest dobrze dobrany groover. W ofercie sklepu Craftpoint znajdują się najwyższej jakości groovery, które sprostają wymaganiom najbardziej wymagających klientów.

Groovery – krótki opis i charakterystyka

Groover to narzędzie kaletnicze zaliczane do kategorii narzędzi do szycia skóry. Nie znalazło się tam bez przyczyny – groover jest istotnym elementem procesu szycia w skórze, który musi przebiegać z najwyższą dokładnością i precyzją. Wszystko związane jest z szlachetnym materiałem kaletniczym jakim jest skóra. Niestety czasem bardzo łatwo poszarpać jej strukturę podczas szycia. Wycinanie rowka w skórze z użyciem dobrej jakości groovera ogranicza takie ryzyko do minimum. Dodatkowo chroni ono szew przed przetarciem podczas użytkowania finalnego produktu. Wytworzony rowek pod szew umożliwia gładkie prowadzenie szwów.  Dodatkowym atutem grooverów jest proste wyznaczanie linii szwu, które ogranicza ryzyko powstania nierówności podczas szycia. W tej dziedzinie rzemiosła liczy się dokładność. Groover gwarantuje, że wytworzone szwy będą perfekcyjne w każdym calu.

Rodzaje grooverów

Istnieją różne rodzaje grooverów, które są dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów.  Craftpoint w ofercie swojego sklepu bardzo poleca pro stitching groover z regulowaną szerokością ramienia. Dzięki temu może uczestniczyć w wyznaczaniu rowków pod szew dla projektów o różnej wielkości. Wystarczy jedynie odkręcić śrubkę zabezpieczającą i poszerzyć/zwęzić rozmiar ramienia do konkretnej wartości, którą kaletnik chce osiągnąć. Dodatkowo końcówki możemy zmieniać sprawiając, że groover ten nada się do innych zadań.

Groovery mogą być zbudowane z różnorodnych rękojeści. Może to być drewno lub stal. Materiał, z którego zbudowany jest groover wpływa również na całkowitą masę narzędzia. Jedne osoby wolą pracować z lżejszym, a inne z cięższym grooverem.

Przewiń do góry