Zestawy do zrobienia noża

Zestaw umożliwiający stworzenie noża

Nóż to narzędzie, które z pewnością przyda się w wielu przypadkach. Wykorzystujemy go na co dzień w życiu domowym, czy także na wyjazdach, campingach, lasach itp. Jest to więc kompan, którego po prostu warto mieć przy sobie. Pomoże nam czy to w standardowych zadaniach jak np. otwarcie paczki, która właśnie do nas dotarła, jak i przygotowaniu jedzenia, drewna na opał i wiele, wiele innych.

Oferta noży na rynku jest bardzo szeroka, a same noże możemy podzielić na kilka podstawowych konstrukcji jak np. folder – popularny nóż składany, hidden tang – nóż z trzpieniem wpuszczanym w rękojeść oraz popularny full-tang – czyli nóż, który posiada stal w rękojeści praktycznie równą szerokością z jego przednią częścią. Noże typu full-tang charakteryzują się największą wytrzymałością.

Nóż na całe życie – knifemaking

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, jest wiele dostępnych konstrukcji, a seryjne noże tego typu możemy kupić praktycznie wszędzie. Natomiast nóż taki możemy również zrobić sami. Wykonanie noża nie należy do rzeczy prostych, jednak dzięki specjalnie przygotowanym zestawom możemy sobie to zadanie ułatwić. Własnoręcznie wykonany nóż z pewnością będzie niezwykle satysfakcjonującym narzędziem, które może posłużyć nam przez całe życie. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić nóż bushcraftowy lub jak zrobić nóż survivalowy to przedstawiamy Ci idealną możliwość na rozpoczęcie przygody z knifemakingiem – zestawy do zrobienia noża.

Co potrzebuję do zrobienia noża?

Wiele osób zastanawia się, co potrzeba do wykonania noża. Oczywiście jest tutaj kilka składowych takich jak odpowiedni płaskownik ze stali, materiał na rękojeść, piny mosiężne, klej epoksydowy. Niezbędne są także narzędzia takie jak szlifierka kątowa czy szlifierka taśmowa przydatna przy nakładaniu szlifu. Istnieją także dodatki, które ułatwią nam całość prac jak jig podtrzymujący nóż podczas szlifowania lub imadło obrotowe dające komfort w trakcie obróbki rękojeści noża.

Jak zacząć przygodę z knifemakingiem?

Ułatwimy Ci to zadanie. Oferujemy gotowe zestawy, które pozwolą wykonać swój pierwszy nóż. Wybierz jeden z dostępnych zestawów i w krótkim czasie stwórz narzędzie, które będzie kompanem na całe życie. Zestaw do zrobienia noża będzie zawierał płaskownik lub już wycięty blank, drewno na rękojeść noża oraz piny mosiężne. Zestaw do zrobienia noża będzie więc idealnym rozwiązaniem na start. Być może dzięki temu odkryjesz swoje nowe hobby, którym będzie knifemaking?

Pamiętaj, każdy nóż musi „mieć swój dom”. Kolejnym krokiem może być uszycie dla niego pochewki ze skóry naturalnej. Wszystkie niezbędne do tego rzeczy znajdziesz w naszym sklepie.

Scroll to Top