Wood Slicker

Wood slicker z drewna – uniwersalne i cenione narzędzie do obróbki krawędzi skóry

Narzędzia do obróbki skórnej są bardzo ważnym elementem pracy kaletnika. Nie od dziś wiadomo, że w tej branży liczą się detale. Dlatego takie czynności jak polerowanie krawędzi skóry są tak ważne. Na pozór wydawałoby się, że to czynność dość błaha, ale wprawione oko od razu wykryje, że finalne dzieło nie zostało należycie dopracowane. Wood slicker drewniany to narzędzie, które zabezpieczy przed taką sytuacją i wspomoże kaletnika w wykonaniu perfekcyjnego projektu.

Wood slicker z drewna stabilizowanego – idealne narzędzie do polerowania krawędzi skóry

Wood slicker jak to już zostało ustalone bierze udział w polerowaniu krawędzi skóry. Polerowanie krawędzi skóry z użyciem wood slickera jest bardzo szybkie i mało skomplikowane. Produkt dostępny w sklepie Craftpoint zbudowany jest jak sama nazwa wskazuje z drewna. Składa się z dwóch części:

– Podstawa; w jej strukturze można znaleźć specjalistyczne żłobienia, które różnią się od siebie szerokością rowków. Wbrew pozorom osób, które pierwszy raz zobaczyły wood slicker nie jest to stylistyczny, lecz funkcjonalny dodatek. Dzięki nim wood slicker może być narzędziem uniwersalnym. Każda z różnych szerokości rowków może być dopasowana do skóry różnej grubości. Dzięki temu kaletnik za pomocą jednego wood slickera z drewna może wykonać wiele różnorodnych projektów.

-Trzon; wydłużony trzon zakończony lekko zaokrąglonym końcem służy również do polerowania skóry. Jednak kaletnicy nie wykorzystują go do polerowania krawędzi skóry lecz do polerowania dziur w skórze, które bardzo często występują w różnych elementach galanterii skórzanej – na przykład w paskach do spodni.

Wszystko dla wyglądu…

Wyroby kaletnicze mają być nie tylko funkcjonalne, ale oczywiście również cieszyć oko. Aby jeszcze bardziej uwydatnić swoje dzieło przed polerowaniem krawędzi skóry z użyciem wood slickera warto zaaplikować dodatkowe kosmetyki takie jak guma tragakantowa bądź tokonole. Ich aplikacja jest bardzo prosta – wystarczy za pomocą palca nanieść je na krawędź skóry, a następnie rozpocząć polerowanie z użyciem wood slickera.

Materiał ma znaczenie!

Drewno to materiał równie szlachetny co skóra. Narzędziem, które musi być wykonane z dobrej jakości materiału aby zapewnić komfort pracy jest właśnie wood slicker z drewna. Palisander to drzewo tropikalne, które jest idealnym źródłem drewna dla tworzenia wielu narzędzi (w tym wood slickera). Dzięki temu bardzo dobrze trzyma się w dłoni nawet podczas długiej pracy.

Wood slickery sprawdzonego pochodzenia zbudowane z znamienitego palisandru dostępne są w ofercie sklepu Craftpoint. Sprawdź, zamów i przekonaj się dosłownie na własnej skórze!

Przewiń do góry