Wood Slicker

Wood slicker z drewna – uniwersalne i cenione narzędzie do obróbki krawędzi skóry

Narzędzia do obróbki skórnej są bardzo ważnym elementem pracy kaletnika. Nie od dziś wiadomo, że w tej branży liczą się detale. Dlatego takie czynności jak polerowanie krawędzi skóry są tak ważne. Na pozór wydawałoby się, że to czynność dość błaha, ale wprawione oko od razu wykryje, że finalne dzieło nie zostało należycie dopracowane. Wood slicker drewniany to narzędzie, które zabezpieczy przed taką sytuacją i wspomoże kaletnika w wykonaniu perfekcyjnego projektu.

Wood slicker z drewna stabilizowanego – idealne narzędzie do polerowania krawędzi skóry

Wood slicker jak to już zostało ustalone bierze udział w polerowaniu krawędzi skóry. Polerowanie krawędzi skóry z użyciem wood slickera jest bardzo szybkie i mało skomplikowane. Produkt dostępny w sklepie Craftpoint zbudowany jest jak sama nazwa wskazuje z drewna. Składa się z dwóch części:

– Podstawa; w jej strukturze można znaleźć specjalistyczne żłobienia, które różnią się od siebie szerokością rowków. Wbrew pozorom osób, które pierwszy raz zobaczyły wood slicker nie jest to stylistyczny, lecz funkcjonalny dodatek. Dzięki nim wood slicker może być narzędziem uniwersalnym. Każda z różnych szerokości rowków może być dopasowana do skóry różnej grubości. Dzięki temu kaletnik za pomocą jednego wood slickera z drewna może wykonać wiele różnorodnych projektów.

-Trzon; wydłużony trzon zakończony lekko zaokrąglonym końcem służy również do polerowania skóry. Jednak kaletnicy nie wykorzystują go do polerowania krawędzi skóry lecz do polerowania dziur w skórze, które bardzo często występują w różnych elementach galanterii skórzanej – na przykład w paskach do spodni.

Wszystko dla wyglądu…

Wyroby kaletnicze mają być nie tylko funkcjonalne, ale oczywiście również cieszyć oko. Aby jeszcze bardziej uwydatnić swoje dzieło przed polerowaniem krawędzi skóry z użyciem wood slickera warto zaaplikować dodatkowe kosmetyki takie jak guma tragakantowa bądź tokonole. Ich aplikacja jest bardzo prosta – wystarczy za pomocą palca nanieść je na krawędź skóry, a następnie rozpocząć polerowanie z użyciem wood slickera.

Materiał ma znaczenie!

Drewno to materiał równie szlachetny co skóra. Narzędziem, które musi być wykonane z dobrej jakości materiału aby zapewnić komfort pracy jest właśnie wood slicker z drewna. Palisander to drzewo tropikalne, które jest idealnym źródłem drewna dla tworzenia wielu narzędzi (w tym wood slickera). Dzięki temu bardzo dobrze trzyma się w dłoni nawet podczas długiej pracy.

Wood slickery sprawdzonego pochodzenia zbudowane z znamienitego palisandru dostępne są w ofercie sklepu Craftpoint. Sprawdź, zamów i przekonaj się dosłownie na własnej skórze!

Czym jest wood slicker?

Wood slicker to bardzo proste, a zarazem ciekawe narzędzie przeznaczone do obróbki skórnej. Jego zadaniem jest polerowanie krawędzi skóry co poprawia wygląd i trwałość kaletniczego dzieła. Wood slicker zbudowany jest z drewna, które uformowane jest na dwa końce. Po jednej stronie znajduje się podstawa ze specjalnymi żłobieniami różniącymi się szerokością. Rowki są przeznaczone do polerowania skóry różnej grubości. Po drugiej stronie znajduje się zaostrzony trzon przeznaczony do polerowania dziur w skórze – przykładowo przydatny podczas wykonywania pasków do spodni.

Ile kosztuje wood slicker?

Koszt wood slickera jest dość mocno rozpięty. Przede wszystkim istotną rolę gra ilość żłobień u podstawy wood slickera. Im więcej żłobień tym narzędzie jest bardziej uniwersalne i pasuje do polerowania większej ilości skór. Dodatkowo istotną rolę gra tutaj materiał. Wood slickery z tradycyjnego drewna są tańsze od tych zbudowanych z ekskluzywnego drewna bądź z drewna stabilizowanego. I tak za najbardziej podstawowy wood slicker trzeba zapłacić około 30 złotych. Ten profesjonalny może kosztować nawet do 150 złotych za sztukę.

Jakie rodzaje wood slickerów są dostępne?

Najbardziej podstawowe wood slickery zbudowane z tradycyjnego drewna posiadają około 4 żłobień przeznaczonych do polerowania krawędzi skór o najbardziej popularnych rozmiarach. Są one stosunkowo małe i dedykowane dla amatorskich zastosowań. Ci, którzy pracują na skórach o rozmaitych rozmiarach bardzo często wykorzystują wood slickery budowane z drewna palisandrowego bądź stabilizowanego. Są one większe przez co trzymanie ich w dłoni jest wygodniejsze. Dodatkowo z reguły mają więcej żłobień będąc dopasowane do skór o najróżniejszych grubościach.

Ile rowków ma wood slicker?

Wood slicker w zależności od modelu może posiadać różnorodną liczbę rowków. Te najbardziej podstawowe modele posiadają około 4 różnych rowków. Istnieją również wood slickery przeznaczone dla profesjonalistów. One zaś charakteryzują się obecnością nawet 9 rowków przeznaczonych do różnych grubości skóry. Takie wood slickery posiadają niekiedy ponad 20 centymetrów długości przez co są bardzo wygodne, a praca z nimi to czysta przyjemność.

Scroll to Top