Wybijaki do skóry

Wybijak-dziurkacz otworów to drobne narzędzie, za pomocą którego można łatwo stworzyć pożądane otwory w skórze i materiałach skóropodobnych. Charakteryzują się małymi rozmiarami i dostępne są w różnych kształtach. Wybijaki do skóry mają zastosowanie zarówno w kaletnictwie, jak i w rymarstwie i szewstwie. W zależności od specyfiki mogą przybierać różne końcówki, np. z wieloma zakończeniami, wieloma ząbkami. Takie rozwiązania ułatwiają pracę przy tworzeniu szwów złożonych z większej liczby przypadających po sobie kolejno otworów. Dzięki tym produktom bez większych problemów uda się zrobić estetycznie wyglądające, a więc przede wszystkim równe po linii, otwory. Koniecznie zapoznaj się z prezentowanymi przebijakami do skóry i wybierz taki, którego najbardziej potrzebujesz w swoich projektach!

Dziurkacz-wybijak do skóry do robienia otworów

Wybijak do skóry do narzędzie, które wyglądem przypomina nieco widelczyk. Działa podobnie jak dziurkacz, a jego obsługa jest w gruncie rzeczy bardzo prosta. Narzędzie to należy wpierw ustawić w miejscu, w którym mają być szwy i otwory. Przed tą czynnością cała linia otworów musi być już wcześniej dokładnie zaplanowana. Kolejnym krokiem jest odpowiedni nacisk – po ustawieniu wybijaka otworów należy zastosować młotek lub podobne narzędzie, aby zrobić pożądany otwór  w materiale. Czynności należy powtarzać na całej linii, przy czym z uwagi na konieczność zachowania precyzji nie warto się śpieszyć.

Profesjonalne wybijaki do skóry ułatwiają wykonywanie powyższych prac. Dzięki odpowiedniemu wybraniu takiego akcesorium robienie kolejnych miejsc na szwy będzie przyjemnością, a po wprawieniu się nawet się nie obejrzymy, a już całość będzie gotowa.

Wybijaki do skóry w sklepie CraftPoint – najlepsza oferta

W sklepie CraftPoint oferujemy najwyższej jakości narzędzia, które pomogą w obróbce. Jeżeli szukasz sprawdzonych rozwiązań, które jednocześnie są oferowane w konkurencyjnej, niskiej cenie, to koniecznie zapoznaj się dokładnie z asortymentem kaletniczym, który przygotowaliśmy w tej kategorii.

Czym wybić otwory pod szew w skórze?

Wybijanie otworów pod szew w skórze jest bardzo ważnym elementem procesu szycia. Umożliwia ono gładkie przechodzenie igieł z nićmi i wykonywanie perfekcyjnych szwów. Otwory pod szew w skórze najlepiej wykonywać używając specjalistycznych wybijaków. Wystarczy jedynie przyłożyć dany wybijak w określone miejsce i uderzyć w niego pobijakiem. Otwory w skórze pojawiają się równie szybko co otwory w kartce papieru po użyciu dziurkacza, do którego wybijaki są porównywane.

Jakie rodzaje wybijaków do skóry wybrać?

Wybijaki do skóry różnią się od siebie pod względem ilości wybijanych otworów oraz ich rozstawem. Najczęściej w kaletnictwie można spotkać wybijaki żłobiące jeden, dwa, trzy, cztery, pięć czy nawet sześć otworów za jednym uderzeniem pobijaka. Dodatkowo otwory mogą być różnorodne – diamentowe lub w stylu francuskim. Umożliwia to dostosowanie wielkości otworów do rozmiarów dzieła, które aktualnie wykonuje kaletnik. Wybijaki okrągłe mogą wykonywać otwory o średnicy np. 0,5mm, 1mm, 1,5mm itp.

Czym są wybijaki do zaokrąglania rogów?

Wybijaki do zaokrąglania rogów służą przede wszystkim w estetycznym zakończeniu danego kawałka skóry. Istnieją również specjalne wybijaki do zaokrąglania końcówek pasków do spodni. Zasada ich działania jest taka sama – wystarczy uderzyć o wybijak pobijakiem, a zaokrąglona część skóry pojawi się w ułamku sekundy.

Czym są wybijaki do zakończeń pasków?

Wybijaki do zakończeń pasków budową nieco różnią się od tradycyjnych wybijaków do skóry. Wybijaki do zakończeń pasków mają specjalny, półokrągły kształt. Dzięki niemu pasek może przyjąć należyty format – bez zaostrzonego, kwadratowego brzegu. W ten sposób kaletnicy mogą tworzyć piękne, funkcjonalne paski do spodni przeznaczone dla swoich klientów.

Scroll to Top