Młotki szewskie

Używane powszechnie w szewstwie, ale nie tylko. Korzystają z nich kaletnicy, rymarze i wielu innych rzemieślników. Młotki szewski, które prezentujemy w tej kategorii, to jedno z najbardziej podstawowych rodzajów narzędzi, które po prostu trzeba mieć w swoim warsztacie.

Młotek szewski ma szerokie zastosowanie w pracach kaletniczych. Sięgamy po niego na różnych etapach prac przy obróbce skóry. Służyć może zarówno do pomocy przy tworzeniu otworów w skórze, jak i do stabilnego łączenia poszczególnych elementów.

Młotek szewski do obróbki skóry

Na wysoką jakość młotków szewski wpływa materiał, z którego są wykonane. Obecnie bardzo popularne jest tworzywo sztuczne, ale prawdziwy komfort zapewnia trzonek drewniany. Co więcej, zastanawiając się, jaki wybrać młotek szewski, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wagę tego produktu. Poszczególne projekty kaletnicze mogą wymagać bardziej lub mniej ciężkich młotków. Dlatego warto wyposażyć swój warsztat w przynajmniej dwa rodzaje tych narzędzi – jeden o mniejszej, drugi o większej wadze.

Zapraszamy do składania zamówień już teraz.

Scroll to Top