Wild Leather

Jaka jest twoja supermoc?

Superbohaterem nigdy nie byłem i nie zanosi się abym takim kiedyś został ale jestem kaletnikiem i w tym się czuję najlepiej.

Jak to się zaczęło? Skąd wzięła się ta pasja?

Miałem to szczęście, że mój Dziadek był krawcem-kuśnierzem. Lubiłem zaglądać do jego warsztatu. Tyle ciekawych narzędzi, maszyn i ten niezapomniany zapach skóry i innych materiałów. Może właśnie ta możliwość przebywania w warsztacie i obserwacji Dziadka przy pracy sprawiła, że postanowiłem spróbować swoich sił i w rezultacie stworzyć markę Wildleather.

Jaki był twój pierwszy projekt?

Portfel składany na karty i banknoty. Zrobiłem go w 2012 roku i wyszedł mi średnio, ale do dzisiaj leży w szufladzie i przypomina mi jaką drogę przeszedłem.

Skąd czerpiesz inspiracje do projektów?

Kiedy interesujesz się tym co robisz, inspiracje same pukają do drzwi, wystarczy być bacznym obserwatorem. Obecnie jest jeszcze łatwiej bo to klienci podrzucają pomysły na nowe produkty. Notes z projektami zapełniony, teraz wystarczy tylko je zrealizować ?

Jakie są dla Ciebie dwa niezastąpione narzędzia bez których nie wyobrażasz sobie pracy?

Igła, z oczywistych względów, a właściwie dwie igły i konik rymarski. Bez nich byłoby ciężko.

Jak przebiega proces twórczy (czy masz jakieś rytuały, customowe rozwiązania)?

Wybrany kawałek skóry maluję aerografem. Potem proces zabezpieczania kolorów i samej skóry. Następnie wrzucam pod laser do wycięcia zaprojektowanych części produktu. Kolejny krok to zabezpieczanie skóry i cieniowanie. Teraz czas na wybijanie personalizacji (imiona, inicjały), logo i szycie. Na końcu malowanie i wykańczanie brzegów. Jeszcze tylko puszeczka własnego tłuszczu do skóry dla klienta i produkt gotowy.

A rytuały? Tak…zawsze muza w tle.

Projekt z którego jesteś najbardziej dumny

Torba na aparat. Używam jej niemal codziennie. Moja pierwsza torba fotograficzna, wykonana z jednego z ostatnich kawałków skóry pochodzącej ze starej garbarni na Podlasiu z ciekawą historią sięgającą tradycjami XVII wieku.

Jeśli chcesz skontaktować się z Wild Leather zajrzyj na instagram:

https://www.instagram.com/wild_leather/

Strefa polskiego makera

Polecane wpisy

Polecane produkty

PRODUKTY

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

WYKOŃCZENIE KRAWĘDZI SKÓRY

NARZĘDZIA DO OBRÓBKI SKÓRY

OFERTA SKÓR

NITY I NAPY

PASY ZE SKÓRY

KNIFEMAKING

Scroll to Top