TomP Knifemaking

Jaka jest twoja supermoc?

Myślę, że to zdecydowanie robienie noży, czyli knifemaker. Tworzenie pochewek również nie jest mi obce, więc mogę pochwalić się drugą supermocą – kaletnictwem. Jednak w tej dziedzinie, ograniczam się tylko do robienia pochewek.

Jak to się zaczęło? Skąd wzięła się ta pasja?

Dałem się namówić i poszedłem pewnego razu na wystawę noży w PKiN w Warszawie, a po wystawie wpadłem na genialny pomysł, aby spróbować zrobić swój pierwszy nóż.

Generalnie… ja nie lubię noży – mieć i kolekcjonować, ale lubię je robić. To jest właśnie moja pasja…pasja tworzenia noży.

Jaki był twój pierwszy projekt ?

Pierwszy projekt – nóż z pilnika. To był całkiem udany projekt. Owszem, było kilka błędów, ale z perspektywy czasu oceniam go dosyć wysoko. Dał mi wiele motywacji do wykonywania kolejnych noży.

Skąd czerpiesz inspiracje do projektów?

Przede wszystkim staram się sam stworzyć projekt noża. Czerpiąc inspirację z kilku powstałych już projektów, można stworzyć całkiem nowy projekt, niepodobny do żadnego innego. Czasem, z projektem noża przychodzą przyszli użytkownicy, a wtedy ja urzeczywistniam ich marzenia.

Jakie są dla Ciebie dwa niezastąpione narzędzia, bez których nie wyobrażasz sobie pracy?

Trudne pytanie…szlifierka kątowa i wiertarka.

Jak przebiega proces twórczy (czy masz jakieś rytuały, customowe rozwiązania)?

Etap po etapie, zgodnie z planem działania, który towarzyszy mi już od ładnych kilku lat. Nie ważne ile noży/pochewek robię na raz, prace wykonuje etapami więc żaden nóż/pochewka nie jest krok dalej od pozostałych.

Projekt z którego jesteś najbardziej dumny

Każdy nóż, który zrobię jest dla mnie powodem do dumy. Wiadomo, że niektóre noże podobają mi się bardziej inne mniej. Jeżeli, miałbym wskazać ten jeden jedyny, to może ten.

W sprawie noży z TomP Knifemaking można skontaktować się poprzez profil na Facebooku:

https://www.facebook.com/TomPKnifemaking

Strefa polskiego makera

Polecane wpisy

Polecane produkty

PRODUKTY

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

WYKOŃCZENIE KRAWĘDZI SKÓRY

NARZĘDZIA DO OBRÓBKI SKÓRY

OFERTA SKÓR

NITY I NAPY

PASY ZE SKÓRY

KNIFEMAKING

Scroll to Top