T.C Custom Knifes

Jaka jest twoja supermoc?

W moim przypadku myślę, że mogę określić się skromnie knifemakerem. Całkiem dobrze czuję się też w obróbce pochewek z kydexu. Swoją drugą moc związaną z kaletnictwem, cały czas odkrywam ?

Jak to się zaczęło? Skąd wzięła się ta pasja?

Zawsze interesowała mnie obróbka metalu jako taka i ogólnie pojęte rękodzieło.  Oglądając parę lat temu filmy w internecie natrafiłem na profile różnych maker’ów pokazujących swoje prace, a potem…. potem już szybko poszło.

Jaki był twój pierwszy projekt?

Mój pierwszy projekt to był mały nóż bushcraftowy. Byłem z  tego projektu bardzo zadowolony. Wykonany podstawowymi narzędziami, pilnikami ? Ten projekt dał mi dużo frajdy I pokazał też jak wiele można ulepszyć i nad którymi elementami trzeba cały czas pracować aby robić lepsze I fajniejsze noże.

Skąd czerpiesz inspiracje do projektów?

Wszystkie projekty zawsze tworzę samodzielnie. Kartka i ołówek to podstawa. Wszystko zazwyczaj zaczyna się od pomysłu I czasem inspiracji, którą może być …. wszystko ? Film, zdjęcie, często jakiś materiał….

Jakie są dla Ciebie dwa niezastąpione narzędzia bez których nie wyobrażasz sobie pracy?

Ciężko wymienić dwa … ? wszystkie są bardzo potrzebne ? Jednak myślę że szlifierka taśmowa I wiertarka. Bardzo pomocna jest też piła taśmowa.

Jak przebiega proces twórczy (czy masz jakieś rytuały, customowe rozwiązania)?

Każdy etap pracy jest specyficzny I wymaga odpowiednich narzędzi I technik. Myślę, że każdy twórca ma swoje małe sekrety, które pomagają osiągnąć mu zamierzony efekt. Krok po kroku, aż do finału i uśmiechu na twarzy widząc gotowy projekt który spełnia wszystkie twoje oczekiwania.

Projekt z którego jesteś najbardziej dumny

Jestem dumny z każdego projektu,  który mi się podoba I  którym wszystko wykonałem zgodnie z założonym planem I projektem. Cieszą głównie nowe projekty, w których trzeba użyć narzędzi, materiałów i technik, z którymi pracuje się pierwszy raz.

Strefa polskiego makera

Polecane wpisy

Polecane produkty

PRODUKTY

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

WYKOŃCZENIE KRAWĘDZI SKÓRY

NARZĘDZIA DO OBRÓBKI SKÓRY

OFERTA SKÓR

NITY I NAPY

PASY ZE SKÓRY

KNIFEMAKING

Scroll to Top