Good Mate Leather
Maciej Łagun

goodmateleather

Jaka jest twoja supermoc?

Kaletnik, głównie galanteria typu paski do zegarków, portfele. Zdarza się czasem jakaś większa torba.

Jak to się zaczęło? Skąd wzięła się ta pasja?

Wszystko wzięło się trochę z przypadku, a trochę z potrzeby. Po prostu postanowiłem zrobić sobie etui na karty ze skóry. Żadne dostępne w sklepach mi się nie podobało, dlatego postanowiłem zrobić je we własnym zakresie, według swojego projektu. Mam zresztą nadal to etui i chociaż użyte materiały i wykonanie zostawia wiele do życzenia, to i tak darzę je wielkim sentymentem ?

Jaki był twój pierwszy projekt?

Tak jak pisałem powyżej, był to card holder. Zrobiłem go, nie mając pojęcia jak pracuje się ze skórą, jaka będzie najodpowiedniejsza do tego projektu, no i nie posiadałem żadnych specjalistycznych narzędzi poza najtańszym chińskim wybijakiem, który podczas wykonywania tego pierwszego projektu się połamał ?

Skąd czerpiesz inspirację do projektów?

Inspirację czerpię najczęściej z prac japońskich kaletników. Bardzo podoba mi się ich precyzja, jakość wykonania i przywiązanie do detali. Staram się pracować podobnie, ale niestety jeszcze nie doszedłem do tego poziomu.

Jakie są dla Ciebie dwa niezastąpione narzędzia, bez których nie wyobrażasz sobie pracy?

Wiele ich nie posiadam, bo nie uważam, że ilość jest najważniejsza, ale jakość. Jeśli mam wybrać dwa pośród tych co mam, to najważniejszym będzie nóż segmentowy z ostrzami 35 stopni i szydło.

Jak przebiega proces twórczy (czy masz jakieś rytuały, customowe rozwiązania)?

Z tym bywa różnie, czasami wystarczy konwersacja z klientem, czasem wystarczy obejrzeć np. zegarek, do którego mam zrobić pasek. Często wpadam na coś, przeglądając Pinterest lub Instagram. Innym razem inspiracją może być film lub gra komputerowa.

Projekt z którego jesteś najbardziej dumny

Bardzo lubię jeden z portfeli, wykonałem go ze skóry w kolorze szmaragdowym wykończoną na wysoki połysk, która posłużyła na okładkę, środek wykonałem ze skóry w kolorze ochry.

I jeden z ostatnich pasków, który udało mi się idealnie dopasować do koperty zegarka. To był dość długi proces zamienić oryginalny pasek odlany z tworzywa sztucznego, na jego odpowiednik ze skóry. Ale myślę, że się udało ?

Jeśli chcesz skontaktować się z Maciejem, odwiedź jego profile na Facebooku lub Instagramie:

https://www.facebook.com/GoodMateLeatherGoods

https://www.instagram.com/goodmateleather/

Więcej na temat prac i procesu twórczego Macieja można znaleźć w wywiadzie:

https://prk24.pl/53868015/maciej-kaletnik-katarzyna-kuzel

Strefa polskiego makera

Polecane wpisy

Polecane produkty

PRODUKTY

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

WYKOŃCZENIE KRAWĘDZI SKÓRY

NARZĘDZIA DO OBRÓBKI SKÓRY

OFERTA SKÓR

NITY I NAPY

PASY ZE SKÓRY

KNIFEMAKING

Scroll to Top