Forestknives & CraftPoint
Paweł Bugno

pochewka

Jaka jest twoja supermoc?

Ze względu na dużo mniejsze doświadczenie od kolegów z branży nie mogę tego jeszcze nazwać supermocą, lecz po prostu wykonuję ręcznie robione noże bushcraftowe/survivalowe oraz tworzę dla nich skórzane domy ?

Jak to się zaczęło? Skąd wzięła się ta pasja?

Od zawsze interesowałem się militariami. Jako dziecko sporo czasu spędzałem na grach typu Call of Duty, Battlefield. Następnie poznałem ASG, zacząłem się w to bawić. Kolejno pojawiła się broń palna i bushcraft. I właśnie to sprawiło, że potrzebowałem pierwszego noża z prawdziwego zdarzenia. Przeglądając filmiki na youtube w poszukiwaniu porad dotyczących wyboru noża trafiłem na knifemakerów. Wtedy stwierdziłem, że nóż wykonam samodzielnie, a wraz z nim pierwszą pochewkę ze skóry.

Jaki był twój pierwszy projekt?

Pierwszy projekt noża był bardzo mocno nieudany, ale to tylko dało mi motywację do dalszego działania i rozwijania się w tej dziedzinie. Pierwszym projektem skórzanym była pochewka do tego noża.

Skąd czerpiesz inspiracje do projektów?

Myślę, że instagram jest tutaj najlepszą odpowiedzią. Można tam znaleźć profile osób, które wykonują tak niesamowite rzeczy, że czasem aż ciężko wyjść z podziwu.

Jakie są dla Ciebie dwa niezastąpione narzędzia bez których nie wyobrażasz sobie pracy?

Z pewnością jest to szlifierka taśmowa oraz dobry nóż ?

Jak przebiega proces twórczy (czy masz jakieś rytuały, customowe rozwiązania)?

Wszystko zaczyna się od ręcznego projektu na kartce papieru – zarówno jeśli chodzi o skórzane rzeczy jak i o noże. W twórczości na pewno bardzo pomaga muzyka, która towarzyszy podczas tych prac za każdym razem.

Projekt z którego jesteś najbardziej dumny

Projekt, z którego jestem najbardziej dumny to mój pierwszy nóż, mimo że wyszedł zdecydowanie gorzej niż sobie to wyobrażałem. Natomiast jestem z niego dumny ponieważ, była to pierwsza rzecz tego typu w moim życiu, którą wykonałem własnymi rękami i z pełnym zaangażowaniem. Przełamanie się oraz przekroczenie pewnych barier, które wydawały się wcześniej zdecydowanie poza zasięgiem to coś, co każdy powinien zrobić w życiu.

Drugi projekt, który nie jest bezpośrednio związany z tworzeniem noży czy rzeczy do skóry to właśnie CraftPoint. Sklep kaletniczy, który prowadzę wraz ze wspólnikiem od ponad pół roku. Z miesiąca na miesiąc udaje nam się rozwijać go coraz bardziej i teraz już wiem, że zrobimy wszystko, aby taki trend utrzymać ?

Instagram:

https://www.instagram.com/pb_craftpoint/

Strefa polskiego makera

Polecane wpisy

Polecane produkty

PRODUKTY

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

WYKOŃCZENIE KRAWĘDZI SKÓRY

NARZĘDZIA DO OBRÓBKI SKÓRY

OFERTA SKÓR

NITY I NAPY

PASY ZE SKÓRY

KNIFEMAKING

Scroll to Top